ABG04A18M220
Manufacturer:
COILANK INTERNATIONAL
Mfr.Part #:
ABG04A18M220
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,4.00mm×4.00mm SMD/SMT 22 µH 20 % 610 mA 347 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)1.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency16 MHz
TypePower Inductor
Current Rating610 mA
DC Resistance (DCR)347 mΩ
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current820 mA